јазици

   IRIS F-35B Scimitar FA.2 FSX & P3D   

HOT
автор ИРИС ЛЕТОТ симулација на софтвер надворешен http://www.irissimulations.com
Големина 31.6 MB
Превземања 24 363
Создаден 30--11 2012 01: 33: 25
Промени 01 12--2012 22: 00: 48
лиценца freeware надворешен
   За FSX-SP2 & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 & 3 за тестирање)& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) + 3D Виртуелна кабина


За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Вклучува 6 11 модели и текстури. Вклучува модерен виртуелен пилотската кабина и 2D панел. Исто така вклучува сопствени звуци, ефективна ефект режач, повеќе анимации. Не заборавајте да го прочитате Handbook.pdf.

Локхид Мартин Ф-35 Молња II е фамилија на едно место, со еден мотор, петтата генерација multirole борци во развој за вршење на копнениот напад, извидување и мисии за воздушна одбрана со Стелт способност. F-35 има три главни модели; F-35A е конвенционален полетување и слетување варијанта, F-35B е краток полетување и слетување вертикален варијанта, и F-35C е варијанта на превозникот со седиште.

F-35 потекнува од Х-35, производ на програмата Заеднички Strike Fighter (JSF). развој JSF е главно финансирана од страна на САД, со Велика Британија и другите влади партнер обезбедување на дополнителни средства. народите на партнерот или се членки на НАТО или блиски сојузници на САД. Тоа е дизајниран и изграден од страна на тимот на воздушната индустрија предводена од Локхид Мартин. F-35 врши својот прв лет на 15 2006 декември.

САД планира да го купи вкупно 2,443 авиони за да се обезбеди поголем дел од своите тактички воздушните сили на воздухопловните сили на САД, маринци и морнарица во текот на следните децении. Велика Британија, Италија, Холандија, Австралија, Канада, Норвешка, Данска, Турција, Израел и Јапонија се дел од програмата за развој и може да им овозможат на своите воздухопловни услуги со F-35 (Википедија)

Превземи

поврзани Превземања