јазици

   Saab J37 Viggen FSX & P3D    верзија 2

HOT
автор надградби Virtavia / Alphasim FSX P3D од Хенк Schuitemaker надворешен http://www.virtavia.com
Големина 67 MB
Превземања 12 690
Создаден 19--03 2013 02: 17: 49
Промени 27 05--2016 20: 33: 42
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
   За FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 v2 v3Компатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10 - Add-on ажуриран до верзија 2, целосно мајчин FSX и P3D v1 v2 v3

Овој пакет е екс payware Сааб Viggen J37 на Virtavia / Alphasim отсега е достапен како бесплатен. Промени се направени во aircraft.cfg и панел 2D / VC да биде компатибилен со FSX / P3D. Неколку модели се вклучени вооружени и невооружени.

Сааб 37 Viggen (Thunder) е multirole авиони дизајнирани и изградени од Шведска во 1960s. Таа се карактеризира со делта крила, canards и reverser удар за краток слетувања.


Превземи

поврзани Превземања