јазици

Sepecat Јагуар FSX и P3D

HOT
Големина 23.7 MB
Превземања 13 578
Создаден 05--09 2013 03: 23: 54
Промени 30 05--2015 19: 17: 58
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: Alphasim / Virtavia надворешен http://www.virtavia.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4, за тестирање & nbspПорт-над FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
Оваа прекрасна Јагуар првично за FS2004 а потоа претворена да работат во FSX и P3D беше payware, но стана слободен (бесплатен) за сите да уживаат. Целосно додаток на со сопствени мерачи, VC, 2d панел, звуци, код и список, анимации, специјални ефекти.

На SEPECAT Јагуар е воен авион француско-британски дизајн со едносед е дизајниран да ги нападне земјата и верзијата со две седишта за напредна обука. Овластена во 1973, таа била изградена малку повеќе од 600 копии користи од страна на шест земји, вклучувајќи ги Индија, која е изградена со дозвола.
Sepecat Јагуар FSX и P3D Превземи
јазици