јазици

& NbspDassault Мираж F1 Мега Пак & FSX P3D верзија II

HOT
автор Модел: Кирк Олсон, мега пакет: Алекс Guerreiro, VC ажурирање: Дени Garnier
Големина 153 MB
Превземања 31 741
Создаден 04--02 2014 01: 00: 00
Промени 22 01--2016 14: 02: 29
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
   За FSX и пареа издание & P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестира& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
со промени освежено на 22 / 01 / 2016 : Ова е подобрена верзија на Мираж F1 Megapack. Мираж F1 со Кирк Олсон, VC Кокпит ажурирани од страна на Дани Гарние. Нова чаша размислувањата на сила, повеќе текстури и варијации и нови сликички.

Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10

Дасо Мираж F1 Megapack. Ова е целосен пакет помош на прекрасни Мираж F1 со Кирк Олсон со ажурирани VC Дени Гарние. Вклучува повеќе модели и liveries. Liveries вклучуваат европски airforces, SAAF, пустината, Шпанија, Ирак, Јордан, Иран, Катар, Мароко, во повеќе варијанти. Специјални подобрена стакло кокпит од Rikoooo за FSX и Prepar3D.
На Дасо Мираж F1 е воен авион се дизајнирани и изградени од Дасо во Франција. Таа се разликува од други семејни авиони Мираж користејќи го зафати крило наместо делта крила.

кокпит Водич

Превземи

поврзани Превземања

јазици