јазици

Ирис Торнадо Ф-3 FSX и P3D

HOT
Големина 40 MB
Превземања 16 888
Создаден 17--06 2014 03: 46: 29
Промени 30 05--2015 19: 22: 57
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: ИРИС лет симулација на софтвер надворешен http://www.irissimulations.com.au
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4, за тестирање & nbspПорт-над FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
Корегирана верзија на Торнадо F.3 од ИРИС симулација, нови звуци, корекција на VC и многу други подобрувања (види ја датотеката ПРОЧИТАЈ МЕ). Додавање на afterburner ефекти, адаптација за Prepar3D v2 +. Користете ги копчињата за наушници за да ги распореди / ја повлече променлива геометрија крилја. Предвидени со мноштво на repaints вооружени и опремени верзии (бомби, проектили, итн)

Panavia Tornado ADV авион е британски долг дострел двомоторен пресретнувачи, Panavia Tornado и верзија. Пред март 2011, торнадо ADV служи на воздухопловните сили Кралската кој бил главниот корисник на овој тип на борец.

палецот Capture4
Ирис Торнадо Ф-3 FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици