јазици

Microleve ML-400 FSX и P3D и FS9

Големина 11.6 MB
Превземања 5 681
Создаден 21--01 2015 01: 00: 00
Промени 30 05--2015 18: 55: 06
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: развој OIMD
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање & FS2004 Не е тестиран DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Microleve ML-400 компатибилен FS2004 и FSX / P3Dv1 е ултра лесни летала произведени во Мексико од страна на Microleve во Рио де Жанеиро. Овој авион обично се купени како комплет за околу $ 12,275 (1998). Крстарење брзина 90 km / h, максималната брзина 140 км / ч брзина штанд 60 км / ч. Компанијата банкротираше и ултра лесни летала повеќе не е на располагање за продажба, сепак, се уште може да лета оваа машина во виртуелната со Rikoooo.

Овој додаток доаѓа со две repaints и сопствени звуци, динамика реални лет, виртуелна пилотската кабина.

ML-400
Microleve ML-400 FSX и P3D и FS9 Превземи

поврзани Превземања

јазици