јазици
Предупредување! Само се однесува на корисниците на новиот Prepar3D v4: Проблемот ги спречува авто-монтерите на Rikoooo автоматски да ги овозможат пејсажите. Погледнете го нашиот фикс тука

Хавајски Острови - Kauai FSX и P3D

HOT
Големина 425 MB
Превземања 21 781
Создаден 30--11 2010 19: 54: 48
Промени 05 10--2016 17: 07: 58
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Автор: Ричард Sorochak надворешен http://www.lockonfiles.com/
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * да се тестираат v2 v3 v4
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Добредојдовте на Хавајски Острови. Kauai е четврта голема Хавајски Острови. Исто така познат како "Гарден Ајленд", бидејќи на своите богати тропска вегетација, се наоѓа на околу 105 милји (170 километри) западно од Оаху и источно од мали Niihau.

Kauai

Овој висок квалитет на сценографијата репродуцира сите на островот со HD photoreal текстури и некои 3D зградисе Kauai е фасцинантна остров со своите импозантни карпи и длабоки кањони. Ќе се чувствувате како летаат во разгледница.

Дополнителни информации може да се најде во вашата "менито Start -> Add-ons Rikoooo -> Хавајски Острови - Kauai FSX и P3D"

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание голема датотека 422 MB, Се препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример, flashget).

Важно, како да се користи глетка? Започнете ја вашата лет од "Kaukai" (PHBK) Воена база да бидат наведени во изборот на почетна точка за FSX / P3D:

Почетна позиција

Но вие исто така може да се почне од главниот аеродром Lihue (PHLI) На источната страна, или и двете приватни аеродроми Princeville (HI-01) На брегот на север и Port Allen (PAK) На југ.

Имаат добар лет
Хавајски Острови - Kauai FSX и P3D Превземи
јазици