јазици
Предупредување! Само се однесува на корисниците на новиот Prepar3D v4: Проблемот ги спречува авто-монтерите на Rikoooo автоматски да ги овозможат пејсажите. Погледнете го нашиот фикс тука

Корзика верзија, FSX и P3D

HOT
Големина 12.7 MB
Превземања 17 039
Создаден 14--12 2011 17: 44: 00
Промени 17 11--2015 23: 36: 22
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Автор: Тони Agramont
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * да се тестираат v2 v3 v4
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Еве една мала глетка на Корзика (Corcega за Каталонски, Corse за француски)

На островот Корзика има 143 општини. Меѓу нив 104 се застапени во оваа глетка. Вклучувајќи и пет аеродроми и пристаништа во неколку поголеми градови.

Се препорачува да се имаат Мишелин оддел мапа No.345 во кој можете да го позиција на секој од 104 села моделирани во оваа глетка, ако сте познавач, треба да бидете во можност да се движат без карта.

Во Visual правила за летање (визуелно), можете да ја разгледате сите долини од еден аеродром во друг.

Бастија
Bastia

BONIFACIO
Bonifacio

Corte
Corte
Корзика верзија, FSX и P3D Превземи
јазици