јазици

   Ants Hamilton Island FSX & P3D   

HOT
автор Ентони Линч надворешен http://anthony31fs.wordpress.com
Големина 47 MB
Превземања 13 744
Создаден 01--02 2013 01: 00: 00
Промени 20 11--2015 03: 50: 37
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
   За FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 & 3 за тестирање)        
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10

Неверојатна глетка рангирана меѓу најдобрите freeware во светот! Hamilton Island во прекрасниот Педесетница Острови е популарна дестинација дестинација во Австралија. Богородица сина и Jetstar летаат редовни летови од Сиднеј, Мелбурн и Бризбејн на островот слетување на пистата 1764m изграден на рекултивираните земјиште. аеродромот Hamilton Island, исто така, е дом на Hamilton Island воздухопловство кои работат голем број на хеликоптери нуди сценско летови низ Витсандејс и на Големиот корален гребен.
  • Photoreal пејзажи за цела Hamilton Island
  • Photoreal пејзажи за цела близина Дент Island
  • Прилагодено земјата polys за точна пистата, приодите и престилка
  • 19m терен мрежа за поголемиот дел од Витсандејс (resampled од SRTM 90m мрежа)
  • Прилагодено 3D модели за аеродромот, како и некои од зградите на одморалиштето
  • Голф buggies!

Hamilton Island FSX P3D Dock1

Превземи