јазици
Предупредување! Само се однесува на корисниците на новиот Prepar3D v4: Проблемот ги спречува авто-монтерите на Rikoooo автоматски да ги овозможат пејсажите. Погледнете го нашиот фикс тука

Kefallinia FSX и P3D

HOT
Големина 319 MB
Превземања 16 627
Создаден 14--02 2013 01: 00: 00
Промени 17 10--2016 13: 49: 54
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Автор: Димитрис Ntaskas надворешен http://greecefsxphotorealdn.webnode.gr
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * да се тестираат v2 v3 v4
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Убава глетка photoreal од островот Кефалонија и на скопскиот аеродром во Грција. Да одам таму да влезе Kefallinia во областа на аеродромот во FSX / P3D.

На островот Кефалонија или Кефалонија или Кефалонија или Kefallonia исто така познат како Kefallinia или Chephalonia грчки: Κεφαλονιά, Κεφαλλονιά; Италијански: Cefalonia), е најголем од Јонските острови во западна Грција. Тоа е исто така посебна подрачната единица на регионот на Јонските острови, и единствена општина на подрачната единица. Главниот град на Кефалонија е Argostoli. (Википедија)
Kefallinia FSX и P3D Превземи
јазици