јазици

& NbspNew Мексико Сценографијата Пакет v2 FSX и P3D

HOT
автор Скот "Violingineer" F
Големина 812 MB
Превземања 38 040
Создаден 06--09 2013 15: 40: 00
Промени 17 10--2016 13: 52: 18
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
   За FSX и пареа издание & P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестира        
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10

Многу убава глетка photoreal (LOD14) за FSX или P3D на државата Њу Мексико во САД покривање Албакерки, Санта Фе и JEMEZ Планини. Исто така вклучува Jemez Кањон и Sandia Crest во LOD15 - 1.1m / пиксели (HD). Корегира боите на планините на Sangre де Кристо околу Санта Фе.

Совет: Ставете малку облаци и просечната оптимална видливост за симулација. Да ја преземе оваа глетка полетување од меѓународниот аеродром во Албакерки или било кој друг аеродром во областа која се покрива.

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во симулатор за летање или P3D. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание голема датотека 809 Мо, е силно препорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има лоши изненадувања (на пример, FlashGet).


палецот ABQ3 палецот ABQ4
палецот ABQ5 палецот JemezHR

Превземи

јазици