јазици

& NbspBalearic Острови v2 FSX и P3D

HOT
автор Валентин Casares надворешен http://www.airhispania.com
Големина 1.30 GB
Превземања 56 624
Создаден 01--03 2014 23: 14: 28
Промени 26 11--2015 06: 51: 32
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
   За FSX и пареа издание & P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестира        
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10

Прекрасна и голема слика-реално сценографијата на Балеарските Острови во Шпанија, за FSX и P3D. Резолуцијата е 1m / пиксели (многу висок). Вклучени со мрежа LOD 15 (височина) добиени од сателитски податоци CNIG IGN-Шпанија. Целата дава многу реалистични слики! Не пронајдам.

На местото на настанот се протега во текот 1,400 КЛМ и вклучува островот Менорка (LEMH), Мајорка (Лепа), На островите Ибица и Formentera (Лајб).

2dl5hcp

vfl0eh

Споредба со MallorcaX од Aerosoft:
1e74m9

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Внимание многу голема датотека1,29 Одете, есилнопрепорачува да се користи Превземи Accelerator софтвер за да го паузирате и да продолжи во моментот на апсењето нема да има изненадувања (на пример,FlashGet).

Превземи

јазици