јазици
Огласи / паб

Националниот парк Big Bend Part1 FSX и P3D

HOT
Големина 793 MB
Превземања 19 466
Создаден 28--02 2015 01: 00: 00
Промени 18 01--2016 21: 01: 34
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 v2 v3
Авто-инсталерот прелива Windows® uniquement
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10

Дел бр 1
Импресивни фотографии вистински пејзажи на Националниот парк Big Bend во Тексас. Сценографијата опфаќа западниот дел на паркот и се протега западно од Big Bend членка парк. Можете да одат од аеродромот на Terlingua Ranch (1E2) Или на аеродромот во Big Bend ранчот членка парк (3TE3).

Сценографијата опфаќа вкупно 3625 километри квадратни. FSX / P3D. Решавањето на 1m / пиксели носи слики врвно, дури и во близина на земјата.

Најдобро да се служи во ниско и бавно работење. Исто така, содржи одлука мрежа 10m и корекции на локацијата на аеродромите. На сателитска слики доаѓаат од САД за геолошко истражување Ерос на центар на податоци, Sioux Falls, SD.

Големи Bend Националниот парк е национален парк кој се наоѓа во Тексас, САД и дејствува во 1944. Име на паркот е изведен од поголема кривина (голем бенд) во Рио Гранде, форми на меѓународна граница меѓу Мексико и САД околу 1600 милји и паркот администрира околу една четвртина од таа граница. Паркот е 3242 km2, е најголемиот заштитено подрачје на Chihuahuan пустина, познат по своите кактус видови. Се експлоатира во областа на жива сулфид, додека околу 1939.

TX Почеток 1TX Почеток 2TX Почеток 3

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Превземи

Огласи / паб