јазици

& NbspBig Bend Националниот парк Part2 FSX и P3D

HOT
автор Блу Скај Сценографијата надворешен http://blueskyscenery.com
Големина 765 MB
Превземања 22 428
Создаден 28--02 2015 01: 00: 00
Промени 18 01--2016 21: 01: 18
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
   За FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 v2 v3        
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10

Дел бр 2
Импресивни фотографии вистински пејзажи на Националниот парк Big Bend во Тексас. Сценографијата зафаќа источниот дел на Националниот парк Big Bend. Рио Гранде долина со источниот Гранични на паркот и се протега малку во Мексико. Можете да отстапи од Хит Кањон (1XS7) Или Pitcock Rosillos планината ранчот (09TS).

Сценографијата опфаќа вкупно 3625 километри квадратни. FSX / P3D. Решавањето на 1m / пиксели носи слики врвно, дури и во близина на земјата.

Најдобро да се служи во ниско и бавно работење. Исто така, содржи одлука мрежа 10m и корекции на локацијата на аеродромите. На сателитска слики доаѓаат од САД за геолошко истражување Ерос на центар на податоци, Sioux Falls, SD.

Големи Bend Националниот парк е национален парк кој се наоѓа во Тексас, САД и дејствува во 1944. Име на паркот е изведен од поголема кривина (голем бенд) во Рио Гранде, форми на меѓународна граница меѓу Мексико и САД околу 1600 милји и паркот администрира околу една четвртина од таа граница. Паркот е 3242 km2, е најголемиот заштитено подрачје на Chihuahuan пустина, познат по своите кактус видови. Се експлоатира во областа на жива сулфид, додека околу 1939.

TX Исток 1TX Исток 2TX Исток 3

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.

Превземи

поврзани Превземања