јазици
Предупредување! Само се однесува на корисниците на новиот Prepar3D v4: Проблемот ги спречува авто-монтерите на Rikoooo автоматски да ги овозможат пејсажите. Погледнете го нашиот фикс тука

OFX Лисабон Град Место 2014 FSX и P3D

HOT
Големина 650 MB
Превземања 72 988
Создаден 19--03 2015 01: 00: 00
Промени 07 02--2016 12: 28: 11
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Автор: OFX симулација надворешен http://www.ofxsimulation.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Како дел од нашето партнерство соOFX симулацијаоваа глетка вообичаено се продаваат како payware е totaly слободни и исклучиво за сајт Rikoooo(Види производ).

OFX Лисабон е глетка претставуваат главни згради и споменици на главниот град на Португалија, една од најстарите градови во светот. Сценографијата е целосно прилагодени на Aerosoft Мега аеродромот во Лисабон V2.0 / V1.0. Оваа глетка обезбеди на вриење пореалистично и операции на полетување на аеродромот во Лисабон Portella.

карактеристики:
  • Големи објекти од Лисабон (посебно во многу важна VFR како што се: Васко де Гама мост, Кристо де Rei, итн ...)
  • 3D светло за ноќ глетка
  • анимации автомобил
  • птица анимации
  • Брод во пристаништата во Лисабон
  • Снимки од воздух 50 cm (вклучени плажа Коста де Caparica)
  • Целата мрежа на Португалија (16 м)
1ofx Лисабон градот обележје 2014 FSX p3d2ofx Лисабон градот обележје 2014 FSX p3d3ofx Лисабон градот обележје 2014 FSX p3d4ofx Лисабон градот обележје 2014 FSX p3d5ofx Лисабон градот обележје 2014 FSX p3d
OFX Лисабон Град Место 2014 FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици