јазици
Огласи / паб

Каналските Острови Националниот парк FSX и P3D

Големина 241 MB
Превземања 6 590
Создаден 20--05 2015 02: 00: 00
Промени 09 02--2016 11: 28: 01
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 v2 v3
Авто-инсталерот прелива Windows® uniquement
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10

Сценографијата целосно Фото-реално на Националниот парк Каналските Острови (САД) и Сан Николас Ајленд поморска Оддалечените поле (KNSI) и Санта Каталина Острови (KAVX) и Сан Клементе (KNUC). Сценографијата опфаќа вкупно 9280 3625 + квадратни километри квадратни километри, на текстури се резолуција 1m / пиксел, вклучени со резолуција 10m мрежа на.
ChannelIslands
Националниот парк Каналските Острови е национален парк во САД, која ги опфаќа пет од осум острови на архипелагот Каналските острови во Тихиот Океан во близина на Калифорнија. Половина од паркот е под вода. Островите се наоѓаше во паркот се протега по должината на брегот на Јужна Калифорнија точка зачнување близина на Санта Барбара во Сан Клементе Island, југо-западно од Лос Анџелес. Седиштето на паркот и на центарот за посетители Роберт Џ Lagomarsino се наоѓа во градот на Вентура.

Националниот парк Каналските Острови е дом на голем и широк спектар на природните и културните ресурси. На 26 Април 1938 оваа област е класифицирана како национален споменик и САД, како биосферен резерват од УНЕСКО во 1976. Конечно сајтот е класифицирано како национален парк на март 5 1980. (Википедија)

Покриеност на сценографијата (во црвено) и ICAO кодови на аеродромите

мапа

AZ North2West11 1AZ North2West11 2AZ North2West11 3

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања