јазици
Огласи / паб

Sus Scrofa SS-4P FSX

Автор Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Големина 10.6 MB
Превземања 7 386
Создаден 29--01 2011 19: 50: 31
Промени 12 07--2012 18: 58: 01
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on FSX забрзување или SP2 & FSX-пареа

Четири места турбовитлов турнеи / спорт / обучувач авиони. Овој "што ако" дизајн има две шеми на бои, обичај мерачи, и сите други нешта. Боја Комплет вклучени. Виртуелниот пилотската кабина е добро моделирани, и тоа се чувствува удобно, овој авион е контролиран само од ВК крошна е голем и затоа може да имаат широк поглед на селата.

Доаѓа со две текстури: САД граѓански регистар, Sus Scrofa напад сили

Да се ​​обиде

NOTAMS:
SHF e отвора лево крошна
SHF е 2 отвора право крошна.

Превземи

Огласи / паб