јазици

Северна Америка XB-70 Боб НАСА FSX и P3D

HOT
Големина 18.6 MB
Превземања 16 978
Создаден 29--04 2011 03: 22: 23
Промени 23 02--2015 21: 38: 14
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 8
Автор: Масимо Altieri, ажурирање од страна на Боб Chicilo
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4, за тестирање & nbspПорт-над FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука
Притиснете го копчето "L" за да го активирате afteburner ефект. кокпит 2D е повеќе од целосна виртуелна пилотската кабина

Северна Америка XB-70 Valkyrie беше прототип суперсоничен бомбардер од крајот на 1950 САД. Тој е дизајниран од страна на Северна Америка. Само два примероци биле изградени, од кои еден бил уништен во сообраќајна несреќа.

Загубата на прототип потпише смртна казна на програмата. Овој лет е рекламирање лет, многу новинари се сведоци на несреќата во овој многу скапи машина, таа тежи 250 тони и се чини 10 пати од неговата тежина во злато.

несреќата

На јуни 8 1966, вториот прототип остава Едвардс AFB за мерење на Sonic бум. Покрај тоа, овој тест им овозможува на General Electric, производителот на мотори XB-70, да се фотографираат на рекламирање на авионот со F-4B Фантом II, F-104N Starfighter, F-5A борец за слобода и Т -38 Talon, Покренато со мотори од General Electric. Но, F-104, издадена во турбуленција пресрет генерирани од страна на XB-70, го погоди, уништување на левиот вертикален стабилизатор. По 16 секунди лет, бомбашот излезе од контрола, а потоа се урна.Ал бела, пилот XB-70, исфрлена во време, но неговиот копилот Карл крст не може да се извади и се убиени, заедно со пилот на Ф-104, Јосиф Алберт Вокер. (Извор Википедија)
Северна Америка XB-70 Боб НАСА FSX и P3D Превземи
јазици