јазици
Огласи / паб

HALO 4 1000 YSS-Сабја Starfighter FSX и P3D

Автор Брус Фицџералд, Роб Barendregt
Големина 12.6 MB
Превземања 9 236
Создаден 14--05 2013 00: 29: 06
Промени 18 05--2013 00: 19: 14
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)

Хало 4 е седмиот видео игра во серијата Хало. На YSS-1000 е вселенски брод борец борци во играта со импресивни можности! Уживајте во себе да ја контролираат оваа машина што може да се постигне луди брзина. Моделот е многу верен на играта, графика се со висок квалитет, вклучени во сила "по-горилници" и сопствени звуци. Мајчин FSX / P3D


карактеристики:


- Една фаза, земјата на максимум FSX / P3D надморска височина (10 милиони ft)
- Брзина максимум со поттик Мах 4.6 / 2666 KTS (FSX / P3D максимум)
- Spacegauge Роб Barendegt е v2.0 целосно imbeded и конфигуриран
- Простор мерачи во VC како и windowed
- Сопствени мерачи на кои пишуваше upto FSX / p3d макс брзина и височина
- Лебдиш во секое надморска височина со целосна вертикална и странични контрола
- VC и WSO виртуелни cockpits


Превземи

Огласи / паб