јазици

1701 УСС претприемачите Алтернативен 2.0 FSX и P3D

HOT
Големина 22.9 MB
Превземања 12 189
Создаден 22--09 2013 22: 47: 51
Промени 15 11--2016 17: 52: 56
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: RicardoPJr
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Тука е познатиот вселенски брод Enterprise на капетан Кирк, кој е обвинет за мисијата на меѓуѕвездениот истражување на пет години.

FSX / P3D - NCC-1701 USS Enterprise - Star Trek - Алтернативна реалност (2009) - V2.0

Ажурирана верзија NCC-1701 USS Enterprise. Комплетна пакет, вклучувајќи ажурирани модел, VC, текстури и лет Тунинг. Графика со висока резолуција, анимирани врати и мотори .. модел направен под FSDS од RicardoPJr .Read ја датотеката за повеќе информации. Ова вселенски брод е во можност да слета на морето!

Комплетна внатрешни работи во 3D
кабина

1701 УСС претприемачите Алтернативен 2.0 FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици