јазици

& NbspEurocopter AS350-BA Fspainter Целосно FSX и P3D

HOT
автор FSpainter / Флоријан LAROYE
Големина 35.1 MB
Превземања 22 852
Создаден 30--03 2012 18: 08: 47
Промени 20 09--2013 04: 28: 44
лиценца freeware надворешен
   За FSX и пареа издание & P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестира& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина


За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука
Преземете ја! Овој пакет е вклучена со текстури на жандармеријата, францускиот Царинската, Heliswiss и многу други.

Карактеристики на верверица Aerospatiale КАКО 350BA за Flight Simulator X & P3D:
Детален модел креиран со Gmax
Табела на работ и photorealistic мерачи
Звучи снимен во лабораторијата на вистински лет
3D пилотската кабина детално со кликање мерачи и прекинувачи
3D анимирани прекинувачи
Анимација на врати
Динамична анимации во 3D пилотската кабина
Анимирање на возачот
Тестирани и одобрени од страна на вистински лет модел пилоти
Целосно листи
Ефект на дожд на Windows
Анимирани стакло
Можност да се придвижат напред или назад на седиштето на возачот во виртуелни пилотската кабина
Компатибилен со Flight Simulator X P3D и Flight Simulator 2004

На Еурокоптер AS350 верверица е повеќенаменски светлина хеликоптер развиен од страна на Aerospatiale и Eurocopter во јануари 1992. Овој уред има разлика на тоа што беа развиени во еден и два мотора верзии, се пласира во САД под името AStar (еден мотор) или TwinStar (двоен мотор) и родила верзија со тип на анти-вртежен момент "мал прозорец", и го преименува Еурокоптер EC130. Произведени под лиценца во Бразил под името Helibras HB.350 Esquilo, на EC130 исто така, служи за поддршка на создавање на кинески Changhe Z-11, во партнерство со Changhe воздушна индустрија корпорацијата.

Ecureuil1

Ecureuil2

Ecureuil3

Ecureuil4

Ecureuil5

Превземи

поврзани Превземања

јазици