јазици

& NbspUSS Нимиц и УСС Ајзенхауер V2 FSX и P3D

HOT
автор Хавиер Фернандез, FX par Sylvain Parouty
Големина 22.9 MB
Превземања 127 080
Создаден 06--07 2009 17: 41: 42
Промени 18 06--2014 00: 58: 21
лиценца freeware надворешен
   За FSX-SP2 & FSX-пареа и P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестира        


Освежено на 6 / 17 / 2014: Подобрена автоматска инсталација, компатибилност со Prepar3D v1 и v2 +

Еве УСС Нимиц и воени бродови УСС Ајзенхауер носач на авиони долари на возниот парк. Ова е додаток на AI (вештачка интелигенција) е контролирано од компјутер, овој пакет на совршеност квалитет ќе ви даде морници на задоволство!

Нова верзија 2

Промени во оваа верзија:

-Нови "Во тек надополнување" конфигурации за Нимиц и на Ајзенхауер. Идеален за VERTREP операции со helos.
-Нови Модел на танкер флота USNS Patuxent Т-АО 201. Карактеристики landable хелиодром и ноќе молња. Се работи самостојно како АИ брод кој може да плови на сопствениот (исто така е предвидено дополнителни конфигурација за AIcarriers):
 
14-Patuxent

-Added Пареа ефекти за сите катапулти (изгледаат подобро со бродот во движење)
-Added Звук за катапулт лансирањето и авион експлозијата deflectors
-Fixed Прашањето што предизвика авион на играчот да падне на вода кога ќе влезат во хангар палубата од #3 лифт.
-Fixed Прашања ноќ молња за некои авиони во "порта посета" конфигурации
-Corrected Некои неточности во исхрана радарска кула и на островот.
-Added Анимирани катапулт "стрелец"
-Additional Катапулт екипажот за мачки #3 и #4.
-Нови Текстура за катапулт летала.

Нова автоматска инсталација, поправки проблеми со инсталацијата на AICarriers 2. Сега е компатибилен со сите верзии на Windows.

Компатибилен FSX SP2, FSX Забрзување и Prepar3D v1 v2 +

Вие ќе бидете во можност да слета на овие два носачи на авиони, Ви препорачувам да го користат T-45 Goshawk и F-14 Мачор за FSX Дино Катанео. видиhttp://indiafoxtecho.blogspot.com/

Вклучено во опција: AIcarriers2 е мала програма со која ви овозможува да поставите вашите компјутерски брод на предефинирани растојание пред вас, па можете да слета на него.

AIcarriers

Хангар


Опис

носач на авиони УСС Нимиц (CVN-68) е хармоничен американски нуклеарен погон. Таа е една од 11 гигант носачи на авиони на морнарицата и во моментов е една од најмоќните воени бродови во светот. Бродот беше прогласен Нимиц, во чест на адмирал Честер Нимиц, кој командуваше со Пацифик флота во текот на Втората светска војна. Мотото на бродот е "Тимска работа, на традицијата". извор Википедија

УСС Двајт Ајзенхауер (CVN-69), со прекар Ајк, беше сестрано носач на авиони на нуклеарен погон САД, дел од класата Нимиц. Тоа е втор носач на авиони Нимиц подкласа, и е еден од 11 гигант носачи на авиони на морнарицата. Му беше наредено да го замени УСС Франклин Делано Рузвелт, поранешен носач на авиони од Втората светска војна. Првично, бродот бил именуван во чест на Ајзенхауер 34th претседателот на САД, Двајт Дејвид Ајзенхауер. Сепак, неговото име беше продолжен до целосното име Двајт Ајзенхауер мај 25, 1970. Мотото на бродот е "Ми се допаѓа Ајк". Од доаѓањето во употреба, Ајк има 13 различни Управникот. извор Wikipedia

Превземи

поврзани Превземања

јазици