јазици
Огласи / паб

Supermarine избухлив човек Мк XIX FS2004

HOT

За компатибилни варијанта на FSX Кликни тука

На Supermarine избухлив човек е една од добро познати едно место борец од Втората светска војна, тоа е управувана од страна на кралските воздушни сили и сојузничките сили. Елипсовидна форма на крилото ја даде оваа толку уникатен профил. Во делот на ламинарни аеродинамичен и дел од трупот даде својата импресивна .Ви благодариме брзина на брилијантен дизајн се одликува со главен инженер Реџиналд Mitchell (умрел во 1937) на избухлив човек беше прифатена од страна на пилотите. Ил беше одржана во операции во текот на целиот конфликт, како и голем број на варијанти олесна воздухот се бори насекаде ..

Повеќе од 20300 авиони биле изградени и најновите каде што се уште работат до 50 е. (извор Википедија)

Овој извонреден авион е многу пријатно да лета, да старите добри времиња лета! Назад пламен оган од издувни цевки е еден од видливи знаци на моделот. Тука се вклучени е виртуелен кабина ,, звучни датотеки и анимира делови.

Ова е со врвен квалитет додаток на, не го пропуштиме луѓе!

Големина 25.91 MB
Превземања 26 503
Создаден 13--12 2009 20: 24: 01
Промени 06 07--2015 23: 26: 55
лиценца freeware надворешен
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа
Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања