јазици

& NbspZeppelin NT V1.0 прелива FSX SP1 + SP2

HOT
автор Томас Roehl Јерг Hammes и Стефан Medelnik надворешен www.flightport.de
Големина 25.91 MB
Превземања 27 493
Создаден 13--12 2009 20: 24: 01
Промени 03 03--2017 15: 12: 13
лиценца freeware надворешен
   За FSX и пареа издание        


За компатибилна верзија на FS2004Кликни тука
На Цепелин NT (Цепелин нови технологии) е тип на авион изграден во 1990s од германската компанија Цепелин Luftschifftechnik GmbH во Фридрихсхафен.

Овој додаток на беше направено со FSDS3.5. Карактеристиките се: Повеќе LOD-модел со анимации за FSX. Целосно компатибилен виртуелен пилотската кабина, осветлување и ефекти. А во собата на repaints и четири текстури се вклучени. Имајте на ум дека Directx10 не е поддржана.

Превземи

поврзани Превземања

јазици