јазици
Огласи / паб

Контролната кула FSX и P3D

HOT
автор Rikoooo
Големина 3 MB
Превземања 31 937
Создаден 15--11 2006 01: 00: 00
Промени 17 11--2015 02: 23: 07
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10

Мали контролната кула многу едноставен, но неопходен за летови мрежи.
360 ° поглед, може да го забрза или успори време, радар поглед, избор од четири кули на различни висини, ATC контролниот панел. Кулата може да се движи со копчето "Y".
Ќе се најдат на овој додаток на во рамките на производителот: "Контролна кула Rikoooo"Во листата на воздухоплови на FSX / P3D.

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања