јазици

& NbspHMS Баунти FSX и P3D & FS2004 верзија 1.1

автор Милтон Shupe, Најџел Ричардс, Роб Barendregt, Саша Ригер, и Роб Ibey
Големина 60.36 MB
Превземања 5 175
Создаден 24--07 2015 02: 22: 00
Промени 24 07--2015 05: 34: 51
лиценца freeware надворешен
   За FSX и пареа издание & P3D v1. * V2 v3 v4 да бидат тестирани и FS2004        


ХМС Баунти 18th век висок брод квадратни rigger целосно ветер управувано, поединечно анимирани и контролирани едра, анимирани знамиња со ветрот насока и брзина, анимирани чело, и во прозорецот за менаџмент плови за контрола на сите брод fuctions. Брод реагира на ветер со брзина и насока со отстапување, Keeling, и катран во зависност од едра распоредени и двор рака позиции. Амбиентниот звуци, променлив ветер и бура бура звуци, бродот ѕвоно "Поздравете го", за прицврстување тежат / отфрли сите додадете на потопување.

Исто така, содржи компатибилна верзија FS2004

Прочитајте ја документацијата која е вклучена ако не сакате вашиот брод да останат замрзнати.

BIG ЗАБЕЛЕШКА: Најновата верзија на FSUIPC е потребно за ХМС Баунти за работа.

Забелешка: подесувања реализам треба да биде поставено на "машки" за најдобар ветер ефекти (не ќе работат на реализам "лесно" во FSX.)

ХМС Баунти, исто така познат како НВ вооружените Пловило Баунти, беше мал трговец брод купена од страна на Кралската морнарица за ботаничка мисија. Бродот, под команда на Вилијам Bligh, беше испратен во Тихиот Океан за да се здобијат со breadfruit растенија и ги пренесе на британскиот имот во Западните Инди. Таа мисија никогаш не била завршена, поради бунт предводена од в.д. потполковник Флечер Кристијан. Тоа беше славниот Побуна на бродот Баунти.

1960earlyrearautoskipperactive Средниbeaglegoingawaybeaglerightqtr СредниfqfqsSMWvc

Превземи

поврзани Превземања

јазици