јазици

& NbspUKMIL Gazelle AH1 Пакет FSX и P3D

HOT
автор UKMIL надворешен http://www.ukmil.org.uk
Големина 48.13 MB
Превземања 17 777
Создаден 02--07 2012 16: 05: 05
Промени 19 01--2013 05: 33: 31
лиценца freeware надворешен
   За FSX и пареа издание & P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестираКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Хеликоптерот Gazelle е разноврсна светлина метална конструкција дизајниран во средината на 1960s од Sud воздухопловство и произведен во серија од почетокот на 1970s од Сосиете Националната Industrielle Aerospatiale на (SNIAS или Воздухопловна) во соработка со Вестленд Хеликоптери (Велика Британија)

Комплетен пакет + VC + + Soundspack 12 repaints

Овој додаток е слободен, но тоа е формирана со цел да ги поддржи Помош за хероите (H4H) на Британската добротворна организација започна во октомври 1 2007 да помогне на британските мажи и жени повредени од септември 11, 2001
Кликнете на линкот погоре, ако би сакале да донирате на оваа организација:
http://www.justgiving.com/ukmil

Превземи

поврзани Превземања

јазици