јазици

   Aerospatiale AS350 Olympic FSX & P3D   

HOT
автор Tamas и Петар Немет, Јанис Katehis Tsetsas надворешен http://www.facebook.com/pages/Flight-Simulator-Hellenic-Aircraft/249701168410310?ref=hl
Големина 26.1 MB
Превземања 10 101
Создаден 20--07 2013 02: 02: 41
Промени 30 05--2015 19: 46: 12
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
   За FSX-Acc & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 & 3 за тестирање)& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) + 3D Виртуелна кабина


FSXA / P3D Aerospatiale AS350 олимписки надградува пакет со PDF и АП.

Реновираниот пакет на Олимписките воздухопловството Aerospatiale AS350 Hellicopter SX-HFA во две Liveries. Видовите 350 / B / диплома и 355F биле во служба со компанијата од 1982 1994 да. Сè што е ново. Од виртуелниот во кабина на новиот основно лет Покажи / GPS / радија и Simcontrol и целосно работат автоматски со Лебдиш контрола. Нова камера погледи и панел 2D, исто така, се ревидира. Моделот сопствен звук сите анимирани делови и ги отвора сите 4 излези и многу добро направен анимиран pilot.All карактеристики на payware за слободни. Надворешноста е сега многу детални во висок сјај 2048px текстури.

Историски фотографии на Олимпискиот парк се вклучени во пакетот.

Овој извонреден модел е направен од страна на Тамас и Петар Немет. Тестирано во FSX забрзување. Облека и надградби од Грција Авиони / Јанис Katehis Tsetsas.


AS350 мотор Стартери FSX Ало авто пилот Инст GPS 2000
Основно лет Покажи 2000 Некој контрола

Превземи

поврзани Превземања