јазици
Огласи / паб

ATR72-200 / 500 Данска Пакет FSX

HOT
Автор Франциско Санчез CASTANER, Клаус Vendelboe Holmberg ...
Големина 34.9 MB
Превземања 59 858
Создаден 12--04 2009 15: 23: 50
Промени 07 05--2015 18: 49: 26
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа

За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Комплетен пакет на АТР-72 200 / 500 ориентирана Данска со 4 текстури: Team Луфтханза, Скандинавските авиокомпании, САС, Дански воздушен сообраќај. Тестирани и кои работат во FSX SP1 / SP2

Содржи виртуелна пилотската кабина и квалитет на звукот. Ако се судрите со грешка на екранот (плоштад засрамувачки) виртуелна режим пилотската кабина притиснете на "Л" копчето неколку пати за да се отстрани

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања