јазици
Огласи / паб

ATR72-200 / 500 Данска Пакет FSX

HOT

За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Комплетен пакет на АТР-72 200 / 500 ориентирана Данска со 4 текстури: Team Луфтханза, Скандинавските авиокомпании, САС, Дански воздушен сообраќај. Тестирани и кои работат во FSX SP1 / SP2

Содржи виртуелна пилотската кабина и квалитет на звукот. Ако се судрите со грешка на екранот (плоштад засрамувачки) виртуелна режим пилотската кабина притиснете на "Л" копчето неколку пати за да се отстрани

Автор Франциско Санчез CASTANER, Клаус Vendelboe Holmberg ...
Големина 34.9 MB
Превземања 59 483
Создаден 12--04 2009 15: 23: 50
Промени 07 05--2015 18: 49: 26
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа
Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања