јазици

& NbspGrumman S2F-3 Тракер FSX и P3D пакет

HOT
автор Милтон Shupe - Орел Rotorcraft Симулации надворешен http://www.eaglerotorcraftsimulations.com
Големина 76.5 MB
Превземања 13 581
Создаден 18--08 2012 03: 53: 56
Промени 15 10--2012 23: 04: 56
лиценца freeware надворешен
   За FSX-SP2 & FSX-пареа и P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестираКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


За првпат развиена за FS2004 од Милтон Shupe, ова FSX Груман S2F-3 е FSX мајчин надградба на оригиналот. На FSX S2F-3 е целосно компатибилен FSX и носи предност на неколку FSX само функции, вклучувајќи судрат и огледалната мапирање ..

На Grumman S-2 Тракер (претходно именуван S2F) беше првиот носач на авиони специјално изграден за анти-подморница војување (ASW) да влезат во служба во САД морнарица. Неговиот претходник, AF-2 Гардијан беше првиот изграден за анти-подморница војување, но се користи две верзии, опрема за детекција интернат и друг носи оружје.

S-2 е присутна во форма на два мотора, високо крило со силна elongations. Тој е опремен со три тркала за слетување, два пропелери Рајт циклонот R-1820 работат три перки.

карактеристики:
  • Само набљудување, се судрат карти, мапи и огледалната
  • FSX специфични анимации
  • 2 liveries - трчаше и USN
  • Прилагодено ФА
  • DirectX 10 Компатибилен
s2f3 1sm s2f3 2sm
s2f3 3sm s2f3 4

Превземи

поврзани Превземања

јазици