јазици
Огласи / паб

Grumman Г-73 Mallard FSX и P3D и FS9

верзија 1.0
Автор Милтон Shupe, Најџел Ричардс, Rachael Whiteford, Rui Кристина, Вилијам Елис, Роман Stoviak
Големина 207 MB
Превземања 4 638
Создаден 03--08 2016 19: 33: 00
Промени 03 08--2016 11: 18: 53
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање) и FS2004

Grumman Г-73 Mallard за FSX, P3D и FS2004 многу висок квалитет, тоа е многу ретка за додатоци на таков квалитет да биде бесплатен, види на видеото подолу за целосен опис (направени од FS Ентузијасти).


На Grumman Г-73 Mallard е медиум, двумоторен амфибиски авиони. Многу од нив се модифицирани од страна на замена на оригиналот Прат и Витни Оса H радијална мотори со модерна турбовитлов мотори. Произведени од 1946 да 1951, производство заврши кога беше воведен поголем SA-16 Албатрос Grumman е.

Врз основа на успехот од гуска и Widgeon, Grumman типови на авионите развиена поголема Г-73 Mallard за комерцијална употреба. Задржувајќи многу од карактеристиките на помали авиони, како што се близнаци radials, висока крила со underwing плови, стигнале опрема за слетување и голем директно опашка, компанијата изгради 59 Mallards помеѓу 1946 1951 и. За разлика од помалите авиони, Mallard опремен трицикл опрема, истакна кожата, две-чекор трупот и wingtip резервоари за гориво. (Википедија)

Видео на презентација


Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања