јазици

Grumman HU-16 Албатрос FSX и P3D верзија 2.1

Големина 34.2 MB
Превземања 3 858
Создаден 14--09 2016 00: 04: 38
Промени 14 09--2016 17: 26: 54
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Автор: Грег пипер и Мајкл Verlin, адаптација од страна на Дани Гарние, панел и VC ажурирање со Rikoooo
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 & nbspПорт-над FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
Ова е Megapack за оваа хидроплан опремен со две радијални мотори. Вклучени со 20 repaints, импресивен звук на моторот, 2D панел и виртуелни пилотската кабина преработени од Rikoooo, додаде нови мерачи, корекција на текстури со алфа канал и рефлексии, нови ефекти (чад), додаде изборен автоматски.

Масивната Албатрос е доволно стабилна да ров во прилично екстремни услови и полетување со бранови на 2.5 3 да сум со помош на своите ракетни мотори. Главните активности беа за пребарување и спасување на море.

1ScreenHunter 14 мај. 29 17.08ScreenHunter 10 мај. 29 16.17
Grumman HU-16 Албатрос FSX и P3D верзија 2.1 Превземи

поврзани Превземања

јазици