јазици

   Grumman C1-A Trader FSX& P3D   

автор Милтон Shupe, Скот Томас, конверзија од орел Rotorcraft Симулации надворешен http://www.eaglerotorcraftsimulations.com
Големина 79.3 MB
Превземања 2 317
Создаден 07--10 2016 03: 44: 02
Промени 07 10--2016 21: 59: 42
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
   За FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 v2 v3Компатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Како и обично, кога станува збор за Милтон Shupe и неговиот тим резултатот е неверојатен, реализмот и графички детали се присутни, голема благодарност до орел Rotorcraft Симулации за конверзија на FSX / P3D. Комплетен пакет со 3 repaints, сопствени звуци, уникатен мерачи, HD текстури, функционални опашка кука (прво треба да го назначи клуч за тастатура за да го активирате) и многу други работи.

На Grumman C-1 трговец е воен транспортен авион потекнува од S-2 Tracker. Оваа варијанта прв пат полета 19 1955 јануари и е овластена следната година. Во текот 80 авиони се изградени и САД морнарица е единствениот корисник. C-1 трговец е во пензија во 1988 по повеќе од 30 години на активност. (Википедија)

24179-Soh-g7-c1axzip-6-Soh-g7-c1aximage006

Превземи

поврзани Превземања