Gjuhë

   Sikorsky S-55 Whirlwind FSX   

HOT
autor AlphaSim
Size 6.84 MB
Downloads 11 880
Krijuar 04-03-2009 19: 47: 52
Ndryshuar 12-07-2012 18: 45: 55
Liçensë freeware i jashtëm
   Për FSX & FSX-avulli& NbspPort-Over FS2004 (jo DXT12) + 3D Virtual Cockpit


Kliko këtu për variantin FS2004 pajtueshme

Këtu është një helikopter me sy të mirë, të drejtuar nga AlphaSim. Më parë payware, pasi 2009 është bërë freeware, kështu që ju duhet të përfitojnë!historik


Operacionet e para ngarkesave helikopter, S 55 A H19 prodhuar nga firma amerikane Sikorsky, ka bërë fluturimin e parë operative nëntor 12, 1949. Në 1952, ai mori certifikatën e tij të vlefshmërisë ajrore civile.
Pesha dhe pjesa më e madhe e motorëve, ndërsa ndodhet në bazë të krahut të ndaluar instalimin e një bunker në helikopterët vetme rotorit. Inxhinier Igor Sikorsky kishte idenë për të strehuar motorin në frontin e avionit dhe tanke nën dysheme, duke hedhur ndarje të pasagjerëve mbi motor. Kjo dispozitë duke liruar vendin e një bunker në qendër.
S 55 është si një thyer tre tehe flapping artikuluar rotorit dhe terhiq, me një rotor me dy tehe bisht dhe një quadricycle trenit. bunker i tij lejon kontabël e 6 për 8 pasagjerë apo gjashtë litra në rritje për trajtimin e lëndimeve gjatë transportit.
Zëvendësuar në fund të 50s nga më të fuqishme S 58, S 55, në versionet e shumta të saj, u ndërtua për të kopje 1280. licenca e tij ishte fituar nga Franca, Japonia dhe Britania e Madhe. Firma britanike Westland dorëzojë Francë 42 ISHTE 55 e cila do të në shkollë dhe GH2 (Algjeri). (Burimi: www.museehelico-alat.com )

Shkarko

Related Shkarkime