Gjuhë

& NbspEdgley Optica FSX & P3D

HOT
autor Craig Richardson i jashtëm http://www.classicwings.net
Size 18 MB
Downloads 10 795
Krijuar 14-02-2013 01: 00: 00
Ndryshuar 14-02-2013 15: 32: 05
Liçensë freeware i jashtëm
Auto-install: version Installer 2
   Për FSX & FSX-avulli & Prepar3D v1 (v2 & 3 për të testuar)DirectX12 Compatible + 3D Virtual Cockpit


Native shtesë për FSX / P3D të kualitetit të mirë dhe të vërtetë mjaft origjinale, modelimit përsosur 3D.

Optica, projektuar nga John Exhli dhe ndërtuar nga Brooklands ajrore, kishte një konfigurim të pazakontë me një kabinë të plotë me xham përpara shtrojë tre të gjithë, të kujton një helikopter Alouette. Pas saj ishte vendosur një Lycoming banesë-gjashtë motor vë në lëvizje një tifoz gomarë, binjak tailplane bum krah me rudders binjake dhe një ashensor të lartë-montuar vetme. Biçikletë me tri rrota fiksuar lëvizshme kishte nosewheel kompensuar në të majtë. Krahët e kundërshtarit ishin unswept dhe untapered, dhe avioni ishte i mjaft standarde të ndërtimit të gjithë-metalike me lëkurën theksoi alumini. paraqitja e veçantë e avionit çoi në atë që njihet si "bug-sy" në disa raporte të njohura.

Crew: Një pilot i
Pasagjerët 2: Kapaciteti
Length: 8.15 m (26 ft 9 në)
Hapje e krahëve: 12.0 m (39 ft 4 në)
Gjatesia: 2.31 m (7 ft 7 në)
Zona Wing: 15.8 m² (171 ft²)
Airfoil: NASA GA (W) -1
Pesha bosh: 948 kg (2,090 lb)
Ngarkesa e dobishme: 367 kg (810 lb)
Max. Pesha fluturim: 1,315 kg (2,900 lb)
Powerplant: 1 × Textron Lycoming IO-540-V4A5D banesë gjashtë motor piston,
194 kW (200 hp)
Propellers: pesë bladed gomarë helikë fan, 1 per motor

Shkarko