Gjuhë

Robin DR400 FSX & P3D

HOT
Size 21.4 MB
Downloads 19 425
Krijuar 26-03-2015 18: 32: 29
Ndryshuar 18-04-2017 10: 14: 24
Liçensë freeware i jashtëm
Auto-install: version Installer 10
Autori: Yannick Lavigne-Fred Banting-Rob i ri, FSX format amtare nga Bluebear
Shkarko Për FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 Përputhshmëria DirectX10 + + 3D Virtual Cockpit
changelog Përditësuar të installer version 10.2. Tani 100% amtare FSX dhe Prepar3D. Shtuar 8 repaints porosi. porosi New tinguj. Duke punuar kabinë virtuale me Prepar3D. Efektet reja.
me cilësi të lartë Robin DR400 me HD kabinë virtuale dhe panel 2D, përfshin repaints 8, porosi Dashuri, 100% përditësime amtare për FSX dhe P3D.

Robin DR400 është një avion të lehta me një motor përdorur gjerësisht në klubet fluturues, prodhuar nga kompania Avions Pierre Robin, tani quhet Robin Aircraft.
Ajo u shfaq në 1972 duke ndryshuar gamën e DR300 (DR janë inicialet e Jean Délémontez dhe Pierre Robin). Në krahasim me këto, dy dallime të mëdha janë sup më të gjerë kabina dhe një çati qelqi që slides përpara në vend të dyerve, koncept i ri për herë të parë zbatohet në HR-1 në 1969. Camber e krahut e bën më të lehtë drejtues dhe një tezgë të mirë. Paneli është më e lartë dhe më e qartë.

Ne të gjeni gjithashtu të njëjtat kompetenca në dispozicion në lidhje me modele të ndryshme duke filluar sidomos motor, kabina është identike. modele më pak të fuqishme, deri në 120 hp, janë quajtur "2 + 2", që do të thotë, për dy të rritur dhe dy fëmijë (ose tre të rriturit), të tjerët janë të gjithë quadriplaces e 180hp marrë pa probleme 4 pasagjerë, karburantit dhe disa valixhe.


Dizajni i avionit është e vjetër, ajo është një e ulët e krahut struktura druri entoilée krahut dihedral tip. Krahu i ulët i lejon për të shikimit të shkëlqyer. Ajo është e tipit Jodel, shumë karakteristike. Ajo ka një veshje me tri rrota ulje, më të lehtë për të instaluar se një tren konvencionale.

Ajo aktualisht është ende shumë i pranishëm në shumicën e klubeve fluturues franceze (të kontabilitetit për 50% të klubit francez park hapësirës ajrore fluturues), dhe më gjerësisht në Evropë. Ky avion ka një reputacion të mirë si për shkollën dhe për udhëtime. (Wikipedia)

FSX 2017 04 18 09 33 16 48FSX 2017 04 18 09 33 58 37FSX 2017 04 18 09 36 15 60FSX 2017 04 18 09 36 35 33FSX 2017 04 18 09 37 27 66
Robin DR400 FSX & P3D Shkarko
Gjuhë