Gjuhë
Shpalljet / Pub

Robin DR400 FSX & P3D

HOT
Author Yannick Lavigne, Christian Winkel, Patrick Machabert, Danny Garnier
Size 21 MB
Downloads 13 919
Krijuar 26-03-2015 18: 32: 29
Ndryshuar 30-05-2015 18: 39: 58
Liçensë freeware i jashtëm
Auto-install: version Installer 2
3D Virtual Cockpit
Port-Over FS2004 (jo DXT10)
Të dhëna në përputhje me FSX & FSX-avulli & Prepar3D v1 (v2 & 3 për të testuar)

me cilësi të lartë Robin DR400 me HD kabinë virtuale dhe panel 2D përfshin repaints 4, porosi Dashuri, përditëson FSX / P3D, të përfshijë edhe Robin 135 CDI me motor TAE Centurion 1.7.

Robin DR400 është një avion të lehta me një motor përdorur gjerësisht në klubet fluturues, prodhuar nga kompania Avions Pierre Robin, tani quhet Robin Aircraft.
Ajo u shfaq në 1972 duke ndryshuar gamën e DR300 (DR janë inicialet e Jean Délémontez dhe Pierre Robin). Në krahasim me këto, dy dallime të mëdha janë sup më të gjerë kabina dhe një çati qelqi që slides përpara në vend të dyerve, koncept i ri për herë të parë zbatohet në HR-1 në 1969. Camber e krahut e bën më të lehtë drejtues dhe një tezgë të mirë. Paneli është më e lartë dhe më e qartë.

Ne të gjeni gjithashtu të njëjtat kompetenca në dispozicion në lidhje me modele të ndryshme duke filluar sidomos motor, kabina është identike. modele më pak të fuqishme, deri në 120 hp, janë quajtur "2 + 2", që do të thotë, për dy të rritur dhe dy fëmijë (ose tre të rriturit), të tjerët janë të gjithë quadriplaces e 180hp marrë pa probleme 4 pasagjerë, karburantit dhe disa valixhe.


Dizajni i avionit është e vjetër, ajo është një e ulët e krahut struktura druri entoilée krahut dihedral tip. Krahu i ulët i lejon për të shikimit të shkëlqyer. Ajo është e tipit Jodel, shumë karakteristike. Ajo ka një veshje me tri rrota ulje, më të lehtë për të instaluar se një tren konvencionale.

Ajo aktualisht është ende shumë i pranishëm në shumicën e klubeve fluturues franceze (të kontabilitetit për 50% të klubit francez park hapësirës ajrore fluturues), dhe më gjerësisht në Evropë. Ky avion ka një reputacion të mirë si për shkollën dhe për udhëtime. (Wikipedia)

dr400cockpitdr400virtuelDR4002DpR1R2R3

Shkarko

Shpalljet / Pub