Gjuhë

Dornier Do28A-1 Cassic Wings FSX

Size 31.75 MB
Downloads 4 734
Krijuar 30-03-2012 18: 06: 58
Ndryshuar 11-07-2012 12: 56: 43
Liçensë freeware i jashtëm
Autori: Craig Richardson i jashtëm http://www.classicwings.net
Shkarko Për FSX & Steam Edition & nbspPort-Mbi FS2004 (pa DXT12) pa P3Dv4 + 3D Virtual Cockpit
Dy modele DO-28A-1 dhe të bëjë-28A-1S cilësitë e mëdha me textures 6 dhe kabinë shkëlqyer virtuale (VC). Kjo dy motor do të lehtë të gjeni një vend në hangar tuaj.

dy motor Do 28 ishte e zhvilluar në 1950s fund në bazë të vetme-motor Do 27. Ajo ishte projektuar si një monoplane krah krahut të lartë dhe duke treguar pajisjet heqë dhe pjesën e pasme të kabinës (fjetur njerëz 6) dhe bishtin e Do 27. Të dy Lycoming dhe këmbët e marsheve kryesore të uljes u efektshëm sërë fins të ulët. Si Do 27, Do 28 u dallua nga shpejtësia e tij të lartë të lundrimit, fluturimit të saj të shkëlqyer me shpejtësi të ulët dhe karakteristikat Stol e gjurmët përgatitur një kohë të shkurtër. Fluturimi i parë i C 28 A e pajisur me dy Lycoming 0-540 255 hp dhe teh propellers u mbajt më 20 mars 1960 në Oberpfaffenhofen. Do 28 B pushtuar atë, Lycoming IO-540 për 290 hp dhe propellers tre-bladed. DO 28 C ishte një version tetë-vendësh me dy 560 hp turboelikë në pemë zhvillimi i të cilave nuk është përfunduar. Një total prej 120 tipit avion C 28 A dhe B janë bërë. Disa pajisje janë ende duke fluturuar në Afrikë dhe Amerikën e Jugut.
Dornier Do28A-1 Cassic Wings FSX Shkarko
Gjuhë