Gjuhë

& NbspUKMIL Boeing Chinook HC2 FSX & P3D

HOT
autor UKMIL i jashtëm http://www.ukmil.org.uk
Size 15.4 MB
Downloads 22 398
Krijuar 01-11-2012 03: 42: 51
Ndryshuar 01-11-2012 22: 01: 49
Liçensë freeware i jashtëm
   Për FSX & Steam Edition & P3D v1. * V2 v3 v4 për t'u testuarDirectX12 Compatible + 3D Virtual Cockpit


Këtu është UKMIL Chinook krijuar në GMAX për FSX. Përdorimi i hartës përplasem dhe textures DDS, modeli i saj është vendas për FSX SP2 / P3D. Përfshin kabinë virtuale (VC) me pamje të shumta / pozicionet, animacione të tilla si hapja e pasme etj ngarkesave në varësi të modelit. Përfshin tingujt porosi dhe textures 12 nga vende të ndryshme.

Boeing CH-47 Chinook është një amerikan me dy motor, helikë tandem rëndë-lift helikopter. Me një shpejtësi maksimale prej nyje 170 (196 mph, 315 km / h) është më e shpejtë se shërbimeve dhe sulm helikopterë bashkëkohore të 1960s. CH-47 është një nga disa avionë të asaj kohe që është ende në prodhim dhe shërbim përparme e linjës, me mbi 1,179 ndërtuar deri më sot. Rolet e saj kryesore përfshijnë lëvizjen e trupave, vendqëndrimin artilerie dhe betejës rifurnizimin. Ajo ka një devijim të gjerë ngarkimit në pjesën e pasme të avionit dhe tre të jashtëm-ngarkesë hooks.The Chinook ishte projektuar dhe i prodhuar fillimisht nga Boeing Vertol në 1960s hershme. Helikopteri është prodhuar tashmë nga Boeing Rotorcraft Systems. Chinooks janë shitur në 16 kombet me ushtrinë amerikane dhe Forcën Ajrore Mbretërore (shih Boeing Chinook (variante Angli)) duke qenë përdoruesit më të mëdha. CH-47 është ndër helikopterët rënda heqjen perëndimore. (Wikipedia)

Shkarko

Gjuhë