Gjuhë
Shpalljet / Pub

Airbus A320-214 zviceran FSX & P3D

HOT

Superb Airbus A320 në ngjyrat e kompanisë zvicerane, ka tinguj porosi, kabinë virtuale e parazgjedhur FSX A321 (njëjtë si A320). Flying këtë aeroplan është kënaqësi e madhe.

Swiss International Air Lines AG (short: Swiss) është linja ajrore flamuri bartës i Zvicrës veprojnë shërbime të planifikuara në Evropë dhe në Amerikën e Veriut, Amerika e Jugut, Afrikë dhe Azi. shpërndarës kryesor i saj është Zurich Airport (ZRH). Linja ajrore u formua pas falimentimit 2002 të Swissair, ish-bartës të flamurit të Zvicrës. Zvicerane është një degë e gjermane ajrore Lufthansa, me seli në EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg afër Basel, Zvicër, dhe një zyrë në Cyrih Aeroportit në Kloten, Zvicër. Zyra e regjistruar e kompanisë është në Basel.

Linja ajrore përdor IATA Kodi LX se trashëguar nga linja ajrore zvicerane rajonal Crossair (kodin e Swissair ishte SR). Kodi ICAO është SWR, trashëguar nga Swissair (Crossair të ishte CRX), në mënyrë që të mbajë të drejtat ndërkombëtare të trafikut. (Wikipedia)

Airbus A320-214 zviceran nga Polo91240 video për Rikoooo.comzvicerian

Size 49.7 MB
Downloads 35 921
Krijuar 29-08-2012 00: 59: 03
Ndryshuar 15-10-2012 23: 05: 34
Liçensë freeware i jashtëm
3D Virtual Cockpit
compatible DirectX10
Të dhëna në përputhje me FSX-SP2 & FSX-avulli & Prepar3D v1 (v2 & 3 për të testuar)
Shkarko

Shpalljet / Pub