Gjuhë

Virtavia F-22A Raptor FSX & P3D

HOT
Size 14.1 MB
Downloads 30 123
Krijuar 07-11-2012 01: 00: 02
Ndryshuar 16-11-2012 03: 44: 30
Liçensë freeware i jashtëm
Autori: Alphasim / Virtavia i jashtëm https://www.virtavia.com
Shkarko Për FSX-SP2 & FSX-Steam & P3D v1. * v2 v3 v4 që do të testohet & nbspPort-Mbi FS2004 (pa DXT12) pa P3Dv4 + 3D Virtual Cockpit
Për versionin FS2004 Kliko këtu

luftëtar Superb me textures të shumta dhe modele. ex payware Quality tani për të lira. Përfshin custom Dashuri, vlerëson porosi dhe kabinë interaktive virtuale dhe panel 2D, gjithashtu veçori efekt top (shih README.txt).

Lockheed Martin / Boeing F-22 Raptor është një e vetme-vendesh, me dy motor pestë të gjeneratës avion supermaneuverable luftëtar që përdor teknologji vjedhurazi. Ajo ishte projektuar kryesisht si një luftëtar superioriteti ajrit, por ka aftësi të tjera që përfshijnë sulm terren, luftën elektronike, dhe rolet inteligjencës sinjale. Lockheed Martin Komunikacioni ajror është kontraktori kryesor dhe është përgjegjës për shumicën e kuadrin ajror, sistemet e armëve dhe kuvendin e fundit të F-22. partner Program Boeing Mbrojtjes, Space & Security jep krahë, trup i avionit aft, avionics integrimit, dhe sistemet e trajnimit.

Avioni ishte caktuar në mënyra të ndryshme F-22 dhe F / A-22 gjatë viteve të para që hyjnë zyrtarisht shërbimin USAF në dhjetor 2005 si F-22A. Pavarësisht nga një periudhë të zgjatur dhe të kushtueshëm të zhvillimit, Forcat Ajrore Shtetet e Bashkuara e konsideron F-22 një komponentë kritike e SHBA energjisë ajrit taktike, dhe pretendon se avioni është i pakrahasueshëm me çdo luftëtar të njohur apo të projektuar. Lockheed Martin pohon se kombinimi i Raptor për vjedhje, shpejtësi, agility, saktësi dhe ndërgjegjësimin e situatës, e kombinuar me ajër-ajër dhe ajër-tokë aftësive luftarake, e bën atë më të mirë luftëtar i përgjithshëm në botë sot. Shefi Air Marshal Angus Houston, ish-shefi i Forcave Mbrojtëse Australiane, tha në 2004 se "F-22 do të jetë avioni luftarak më të shquar ndërtuar ndonjëherë."

Kostoja e lartë e avionit, mungesa e ajër-ajër misione të qarta luftarake për shkak të vonesave në programet e ruse dhe kineze luftarakë pestë të gjeneratës, një ndalim i SHBA mbi eksportet Raptor, dhe zhvillimin e vazhdueshëm të planifikuar më të lirë dhe më të shkathët F-35 rezultuar në thirrje për t'i dhënë fund prodhimit të F-22. Në prill 2009, Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka propozuar që të pushojë vendosjen e urdhrave të reja, në varësi të miratimit të Kongresit, për numërimin përfundimtar të prokurimit të avionëve operacionale 187. Akti Kombëtar Autorizimi Mbrojtjes për fiskal Vitit 2010 munguar fonde per me teper prodhimin e F-22. Finale F-22 mbështjellë off line kuvendit në 13 dhjetor 2011 gjatë një ceremonie në Dobbins Air Reserve Base.

Që 2010 F-22 është rrënuar nga problemet e pazgjidhura me sistemet e saj pilot të oksigjenit të cilat kontribuan në një aksident dhe vdekjen e një pilot. Në 2011 flota u bazuar për katër muaj para se të rinisjen operacionet e fluturimit, por raportet e çështjeve sistemeve oksigjen kanë vazhduar. Në korrik 2012, Forcat Ajrore njoftoi se simptomat hypoksia-si përvojë janë shkaktuar nga një valvul të meta në jelek presion pilotëve; valvula u zëvendësua dhe u bënë edhe ndryshime në sistemin e filtrimit. (Wikipedia)

Virtavia F-22A Raptor FSX & P3D Shkarko
Gjuhë