Gjuhë
Shpalljet / Pub

L-39 Albatros Trainer Military Package FSX & P3D

HOT
Author Mohammad Faali
Size 14 MB
Downloads 16 898
Krijuar 29-06-2014 02: 00: 00
Ndryshuar 30-05-2015 19: 24: 31
Liçensë freeware i jashtëm
Auto-install: version Installer 2
3D Virtual Cockpit
Port-Over FS2004 (jo DXT10)
Të dhëna në përputhje me FSX-SP2 & FSX-avulli & Prepar3D v1 (v2 & 3 për të testuar)

Aero L-39 Albatros është një lartë-performance avion trajner jet zhvilluar në Çekosllovaki për të përmbushur kërkesat për një "C-39" (C për cvičný - trajner) gjatë 1960s të zëvendësojë L-29 Delfin. Ai ishte i pari i trajnerëve të jet brezit të dytë, dhe i pari trajner turbofan-powered prodhuar, dhe është përditësuar më vonë si Super Albatros L-59 dhe si L-139 (prototip L-39 me motor Garrett TFE731).

Një zhvillim i mëtejshëm i dizajnit, L-159 ALCA, filloi prodhimin në 1997. Deri më sot, më shumë se 2,800 L-39s kanë shërbyer me mbi forcat ajrore 30 rreth botës. Albatros është më e përdorur gjerësisht trajner jet në botë; përveç kryerjes trajnime themelore dhe të avancuara pilot të, ajo ka fluturuar edhe misione luftarake në një rol dritë-sulm. Atipike, ajo kurrë nuk ka marrë një emër të raportimit të NATO-s.

Superb add-on me të modelimit të cilësisë së lartë, tingujt doganore, VC me mat dhe ndizet (nuk ka panel 2D), përfshirë me 3 repaints: Çeke Air Force, Forcat Ajrore dhe Lituanian Biele Albatrosy. Compatible me FSX dhe Prepar3D (korrigjimi canopy.bmp e cilësi)

Shkarko

Shpalljet / Pub