Gjuhë

Grumman G-73 Mallard FSX & P3D & FS9 Version 1.0

Size 207 MB
Downloads 6 665
Krijuar 03-08-2016 19: 33: 00
Ndryshuar 16-11-2017 02: 31: 06
Liçensë freeware i jashtëm
Auto-install: version Installer 10
Autori: Milton Shupe, Nigel Richards, Rachael Whiteford, Rui Cristina, William Ellis, Roman Stoviak
Shkarko Për FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 për t'u testuar & FS2004 Compatible DirectX10 + + 3D Virtual Cockpit
Grumman G-73 Mallard për FSX, P3D dhe FS2004 cilësi shumë të lartë, ajo është shumë e rrallë për shtesa të cilësisë të tillë që të jetë freeware, shikoni videon më poshtë për një përshkrim të plotë (të bëra nga Entuziastët FS).


Grumman G-73 Mallard është një medium, me dy motor avion amfib. Shumë janë modifikuar duke zëvendësuar Pratt & Whitney Grenzë H motorët origjinale radiale me motorë turbohelikë moderne. Prodhuar nga 1946 për 1951, prodhimi përfundoi kur Grumman e mëdha SA-16 Albatross u prezantua.

Duke u bazuar në suksesin e pata dhe Widgeon, Grumman Aircraft zhvilluar mëdha G-73 Mallard për përdorim komercial. Mbajtja e shumë nga tiparet e avionit të vogël, të tilla si Radials binjake, krahë të larta me trap underwing, gear anulohet ulje dhe një bisht të madh drejtë, kompania e ndërtuar 59 Mallards mes 1946 dhe 1951. Ndryshe nga avionët më të vogla, Mallard paraqiti veshje biçikletë me tri rrota, theksoi lëkurë, një dy-hap byk dhe karburantit wingtip tanke. (Wikipedia)

Video e prezantimit

Grumman G-73 Mallard FSX & P3D & FS9 Version 1.0 Shkarko
Gjuhë