Ne mogu poleteti!

Lockheed Martin nam nudi Prepar3D v4 i v5 sada su izvorni za 64-bitne sisteme i VR kompatibilne. Prepar3D uključuje korisnike u potopni trening kroz realna okruženja. Idealno za komercijalne, akademske, profesionalne ili vojne instrukcije.
SkipperLP
Pridružio se: 19. oktobar 2018., 18:22

Ne mogu poleteti!

Nepročitana poruka by SkipperLP »

hej momci

Tako u mom P3D v3 Postavio sam neke avione i scenografije.
Scenije r rade savršeno, ali svi avioni koje sam instalirao do sada ne funkcionišu ispravno.

Ja legit ne mogu da poletim ... ili kada poletim, samo nekoliko milja posle piste.
I tried to set my sensitivity on max and the "near Zero thing" (Sry not sure what it's called) down to min. and max...Nothing changed.
U vazduhu kontrole rade zajedno (ili stvarno teške).
Samo na tlu rude rade savršeno.

Sa unapred instaliranim avionima Prepar3d sve radi dobro.

Da li je neko udeo?
Hvala što ste pomogli :)

SkipperLP
Pridružio se: 19. oktobar 2018., 18:22

Ne mogu poleteti!

Nepročitana poruka by SkipperLP »

UPDATE: Found out that my joystick is extremely wrong calibrated for these airplanes. Set the "Null Zone" to 1 and it got better.
Moja džojstika ne dostiže kraj cele osovine čak ni u Null Zone 1.
Sa mojom tastaturom sve funkcioniše.

gaztop
Pridružio se: 29. januara 2018., 16:41

Ne mogu poleteti!

Nepročitana poruka by gaztop »

Podesite maksimalnu težinu aviona za praznjenje. zatim pokušajte da uzmete sa minimalnim flapsama.
Ako sišete sa zemlje, problem je bio težina.

JackRiordan

Ne mogu poleteti!

Nepročitana poruka by JackRiordan »

1) Na traci za pretragu Windows 10 upišite kontroler. Kliknite na opciju Set Up USB Game Controllers. Ovu opciju možete pronaći i na Windows Control Panel-u ispod menija Devices and Printers.
2) Ako ste na listi kontrolera ili džojstika, kliknite na njega, a zatim kliknite na Properties (Svojstva). U svojstvu kliknite na karticu podešavanja. Kliknite dugme za kalibraciju. Pratite uputstva za kalibraciju uređaja.
3) Otvorite svoj simulator letenja. Idite u meni opcija. Idite u svoje Axis Assignments. Dodijelite svoju X osu Axisu Aileron. Dodijelite svoju Y osu na osu lifta. Obavezno proverite da li je kutija obrnuta, na taj način povlačenje na štapu podiže tačku (nos) aviona. Dodajte krune na bilo koji drugi gumb ili uređaj koji želite da koristite za kormila.
4) Idite na meni za kalibraciju. Uverite se da je režim letanja postavljen na Normal. Ponovo ih podesite na podrazumevane vrednosti. Nakon pokušaja letenja aviona, prilagodite ove vrijednosti po potrebi.
5) Kao što je navedeno u "Gaztopu", idite na meni za gorivo i teret i proverite da ne nosite previše goriva ili tereta.
6) Prije polijetanja, najbolje je pratiti kontrolnu listu za avion. Ako ga nemate, google i pratite ga.
7) Ako uspijete da poletite, ali se potrudite da se držite nos, nastavite ključeve za trim (dole) i lift (gore). Proverite da li imate ponavljanje na maksimumu, tako da možete samo zadržati dugme da biste ga trimirali.

Luciad10
Pridružio se: 21. mart 2019, 10:03

Ne mogu poleteti!

Nepročitana poruka by Luciad10 »

SkipperLP wrote:UPDATE: Found out that my joystick is extremely wrong calibrated for these airplanes mutuelles TNS. Set the "Null Zone" to 1 and it got better.
Moja džojstika ne dostiže kraj cele osovine čak ni u Null Zone 1.
Sa mojom tastaturom sve funkcioniše.
Ali možete se odlučiti i za džojstik ako džojstik nije pogodan za razne manipulacije koje znate.

Odgovori

Vratiti u "Prepar3D v4 i v5 (64 bita) ”