Bombardier CRJ-200 Pack (Problemi sa CG / odskok)

Ima ih na hiljade add-onna Internetu za klasično FSX i Prepar3D v1 do v3. Poletite s bilo kojeg mjesta na svijetu, leteći nekim od najznačajnijih svjetskih letjelica do bilo kojeg od 24,000 odredišta.
SimFan1996
Pridružio se: 11 maja 2020, 20: 46

Nepročitana poruka by SimFan1996 »

Zdravo svima,

Nedavno sam preuzeo i leteo lijepim paketom CRJ-200. Međutim, primijetio sam da dnevnik promjena ukazuje na to da je došlo do promjene aviona.cfg koja je fiksirala težinu zrakoplova. Međutim, primjećujem da ravnina težišta ravnine opterećuje sve ravno na nos bez obzira na unos težine, čak i na praznu ravninu. Takođe imam problema sa kotačima kotača kroz piste, što uzrokuje ekstremnu količinu skokova kao i klizanje nosača prilikom slijetanja.

Odlučio sam istražiti datoteku aviona.cfg i uvjeren sam da .cfg promjene nisu pravilno dodane ovom preuzimanju. Smatram pomalo čudnim da su položaji datuma i CG pozicije potpuno isprazni. Osjećam da ovo doprinosi opterećenju i pitanju goriva, kao i odskakivanju kad god je prazno ili puno.

Kod: Izaberite sve

reference_datum_position= 0.000, 0.000, 0.000
empty_weight_CG_position= 0.000, 0.000, 0.000
Ima li neko savjete, ideje, preuzimanje da riješite probleme CoG-a s avionom? A da li bi problem CG bio uzrok skokova na taksi stazi i pisti? Nemam ideje jer nisam ni izdaleka stručnjak, a nemam pojma odakle započeti ispraviti navedene probleme.

señordelfeudo
Pridružio se: 11. aprila 2017., 13:48

Nepročitana poruka by señordelfeudo »

Mislim da to samo postavlja težište na sredinu zrakoplova, kad je avion prazan. Nisam primjetio odskakanje jer zračne kočnice izgledaju kao da imaju efekta, ali smatram da waaaaaay pluta. Kao nos još uvijek na 60 čvorova nakon slijetanja. Stvari čini teške, ali zabavnije, a ne realistične.

Odgovori

Povratak na “Flight Simulator X (FSX) + Steam izdanje & Prepar3D do v3 ”