јазици

Реклами на Rikoooo.com

Rikoooo.com од 2005, е референца сајт на симулација на Авионика во Франција, со нашите преземања, нашата заедница и да се развива.

Нашите посетители (116 000 / месец и 13 милиони прегледи на страници во 2011!) Се ентузијасти за симулатор на лет, честопати сопственици на FSX, P3D, FS2004 и X-Plane, многу од нив се „тешки гејмери“. Ние ви нудиме можност да имате видливост преку прикажување на оглас. Придружи се на нашите огласувачи;

Google, Microsoft, Saitek, борбен пилот ...

Формат на банер:

Твојот реклама е во форма на 468 големина банер од 60 пиксели или 728 90 од пиксели, GIF, анимиран GIF, PNG, JPEG или анимирани флеш (макс 100 kb). Можете да го обезбеди преку е-маил (или преку линк, ако се веќе присутни на нето).

формат примерок денес се прифатени:

468x60 големина банер

728x90 големина банер


приказ банер:

По приемот и потврда на вашата нарачка, вашиот банер ќе бидат прикажани на нашата веб-сајт почетната страница, преземања и вести област.


Илустрација на пласманите:

Главна страница банер 468x60 пиксели
горниот десен
bannerHome
Банер 728x90 пиксели Почетна страница преземања
Категорија и подкатегории
bannerCategory

Банер 728x90 пиксели Превземања страница
листањето датотеки
bannerListingFiles

Банер 728x90 пиксели Превземања страница
Опис на документот
bannerFileDescription


Ние се користи професионална програма за управување со прикажување на вашите банери, па можете да побарате на екранот на вашиот банер во одредени периоди од денот (на пример 16h-19h) или да го ограничи на екранот на X број на пати по корисник (да се ограничи повторувања) , и повеќе. Сметка ќе се создаде со нашата програма посветена на рекламни да ви овозможи да се следи на вашата кампања.

цениs

Rikoooo.com е многу Квалитативни веб-сајт, генерално, банери се фактурирани со CPM (цена на Mille) во 3.50 € нето илјада пати на саканиот локации. Ти плаќаат за волумен прикажува на вашата реклама. Предноста на овој модел се состои токму во фактот дека ако Rikoooo.com совршено одговара на вашата цел и вашата порака, вашиот рентабилност (враќање на инвестицијата) ќе биде одличен.

* Ве молиме имајте во предвид дека поголем е вашата нарачка CPM поголем е на процентот на намалување.

Контакт

За да порачате или да добијат повеќе информации ... Ве молиме контактирајте со нас преку контакт форма или директно преку е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

d'avoir де ла visibilité par le biais d'affichage d'un encart publicitaire.
јазици