јазици

за Rikoooo (80 теми)

Се што се однесува Rikoooo

Многу важно:
Овој форум е само на англиски јазик. За францускиот Rikooo форум, следете го овој линк: http: //www.rikoooo.com/fr/forum/

Ви благодариме и добредојде.
категорија
Ние ги охрабруваме нови членови да се воведе тука. Да се ​​запознаат едни со други и споделување на Вашите интереси.

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Има некои повратни информации и влез за споделување?
Не се грижи и ни капка белешка. Ние сакаме да се слушне од вас и се стремиме да се направи нашиот сајт подобро и повеќе корисник пријателски за нашите гости и членови слично.

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Re: NEW PLANES
by rikoooo
Пред месец 1 1 недела

Соопштение (5 теми)

Официјално известување од Rikoooo и неговиот тим

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Виртуелна Јужна Африка
by Лазар_
5 денови 7 часови

Летот симулатори Форуми (348 теми)

Ние зборуваме за нешто околу нашите омилени летот симулатори
категорија

FSX - FSX Steam Edition (219 теми)

Добредојдовте FSX корисници

Модератори: Gh0stRider203, superskullmaster, Dariussssss

FS2004 (13 теми)

Добредојдовте на корисниците FS2004

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Pilatus pc-12 3d vc грешка fs9
by dedyfuadi
9 месеци 4 денови пред

Prepar3D (116 теми)

Добредојдовте на Prepar3D корисници

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss

X-Plane (Нема теми)

Добредојдовте на X-Plane корисници

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Одг: X-Plane помогне
by тимеу
4 месеци 2 недели

медиумите (28 теми)

Ги споделите Вашите најдобри симулатор слики и видеа тука со нас.
категорија

Screenshot- (7 теми)

Споделете ги вашите слики од екранот донесена на симулатор за летање тука со нас.

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss

видеа (21 теми)

Ова е место за да ја објавите на видеа направени во вашиот лет симулатор, па бидете креативни. :)

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss

Разговор хангар (27 теми)

Се зборува за (скоро), се додека тоа не е сериозен разговор и не се вклопуваат во другите под-форуми.
категорија

Летај Tunes (Нема теми)

Што ви се пие кога летаат?

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Одг: Мојата Музика тек
by Dariussssss
3 години 1 недела
Вие летаа до некаде интересно, или со нешто интересно во вашиот лет симулатор? Потоа, го споделат со нас.


Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Ова место да се зборува за реалниот свет воздухопловство. Интересни фотографии, видеа, факти ...

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Саратов ерлајнс се урна
by Dariussssss
2 години 1 недела

Други симулатори за летање (2 теми)

Место да се зборува за други достапни летот симулатори.
категорија

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Не постојат теми

DCS СЕРИЈА (1 теми)

ДИГИТАЛЕН борба против симулатор СВЕТОТ

Дигитални борба против симулатор светот (DCS светот) е free-to-игра дигитални бојното поле игра, се фокусира на симулација на воени авиони.

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss

РЕПЕР SIMS (1 теми)

Falcon BMS "сега е официјалното име на нашите современи заедница за оригиналниот сокол 4.0.

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Одг: BENCHMARK SIMS Сокол BMS 4.33
by Colonelwing
Пред 2 години 11 месеци
  • Вкупно пораки: 1500
  • Вкупно делови: 5
  • Денес создадени теми: 0
  • Денес вкупно одговори на пораки: 7
  • Вкупно предмети по теми: 485
  • Вкупно категории: 16
  • Вчерашни теми: 1
  • Вчера вкупно одговори: 3
  • Вкупно корисници: 185768
  • Последен член: aryvoh
Време е да се создаде страница: 0.243 секунди
јазици