јазици

за Rikoooo (70 теми)

Се што се однесува Rikoooo

Многу важно:
Овој форум е само на англиски јазик. За францускиот Rikooo форум, следете го овој линк: http: //www.rikoooo.com/fr/forum/

Ви благодариме и добредојде.
категорија
Ние ги охрабруваме нови членови да се воведе тука. Да се ​​запознаат едни со други и споделување на Вашите интереси.

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Bieуби
by пнебит
4 недели 1 ден пред
Има некои повратни информации и влез за споделување?
Не се грижи и ни капка белешка. Ние сакаме да се слушне од вас и се стремиме да се направи нашиот сајт подобро и повеќе корисник пријателски за нашите гости и членови слично.

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss

Соопштение (4 теми)

Официјално известување од Rikoooo и неговиот тим

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Одг: Шорлети
by Брикир
Пред 1 година 1 месец

Летот симулатори Форуми (321 теми)

Ние зборуваме за нешто околу нашите омилени летот симулатори
категорија

FSX - FSX Steam Edition (202 теми)

Добредојдовте FSX корисници

Модератори: Gh0stRider203, superskullmaster, Dariussssss

FS2004 (13 теми)

Добредојдовте на корисниците FS2004

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Pilatus pc-12 3d vc грешка fs9
by dedyfuadi
6 месеци 2 недели

Prepar3D (106 теми)

Добредојдовте на Prepar3D корисници

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Re: Blue tinted glass
by warnc
2 денови 20 часови

X-Plane (Нема теми)

Добредојдовте на X-Plane корисници

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Одг: X-Plane помогне
by тимеу
2 месеци 6 денови пред

медиумите (27 теми)

Ги споделите Вашите најдобри симулатор слики и видеа тука со нас.
категорија

Screenshot- (6 теми)

Споделете ги вашите слики од екранот донесена на симулатор за летање тука со нас.

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
FS 2004, сеуште врвот
by urankjj
1 година 11 месеци

видеа (21 теми)

Ова е место за да ја објавите на видеа направени во вашиот лет симулатор, па бидете креативни. :)

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss

Разговор хангар (27 теми)

Се зборува за (скоро), се додека тоа не е сериозен разговор и не се вклопуваат во другите под-форуми.
категорија

Летај Tunes (Нема теми)

Што ви се пие кога летаат?

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Одг: Мојата Музика тек
by Dariussssss
Пред 2 години 9 месеци
Вие летаа до некаде интересно, или со нешто интересно во вашиот лет симулатор? Потоа, го споделат со нас.


Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Ова место да се зборува за реалниот свет воздухопловство. Интересни фотографии, видеа, факти ...

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Саратов ерлајнс се урна
by Dariussssss
1 година 9 месеци

Други симулатори за летање (2 теми)

Место да се зборува за други достапни летот симулатори.
категорија

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Не постојат теми

DCS СЕРИЈА (1 теми)

ДИГИТАЛЕН борба против симулатор СВЕТОТ

Дигитални борба против симулатор светот (DCS светот) е free-to-игра дигитални бојното поле игра, се фокусира на симулација на воени авиони.

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss

РЕПЕР SIMS (1 теми)

Falcon BMS "сега е официјалното име на нашите современи заедница за оригиналниот сокол 4.0.

Модератори: superskullmaster, Gh0stRider203, Dariussssss
Одг: BENCHMARK SIMS Сокол BMS 4.33
by Colonelwing
Пред 2 години 9 месеци
  Вкупно корисници онлајн: 5 Членови и 1240 Гости на оваа страница
  Легенда: Мапа на Администратор Глобал Модератор Водителот Забранети Корисникот гостин
 • Вкупно пораки: 1403
 • Вкупно делови: 5
 • Денес создадени теми: 0
 • Денес вкупно одговори на пораки: 0
 • Вкупно предмети по теми: 447
 • Вкупно категории: 16
 • Вчерашни теми: 0
 • Вчера вкупно одговори: 4
 • Вкупно корисници: 182587
 • Последен член: Gabstorm
Време е да се создаде страница: 0.213 секунди
јазици