јазици
× Добредојдовте на нашиот форум!

Кажете ни и нашите членови, кои сте, што ви се допаѓа и зошто стана членка на Rikoooo.
Ги поздравуваме сите нови членови и се надевам да те видам околу многу!

На тема-icon прашање Здраво

Повеќе
1 година 10 месеци # 1104 by alogie

Здраво на сите,
Само сакав да се претставам. Моето име е Алистер и живеам во Северна Калифорнија. Јас неодамна се вратив во симулирање и купување P3Dv4. Има еден тон бесплатни надвор, но компатибилноста со v4 може да биде тешко да се утврди од некои од сајтовите. Ми се допаѓа фактот дека преземањата на Rikoooo се самостојни извршни, па затоа не мора да се грижите за мешање на ефект, мерач или звучни фолдери итн. Способноста за деинсталирање е исто така бонус. Претплати за џамбо беше прилично очекувано.

Уживам во летање комерцијални авиони, како и мали реквизити и авиони. Моите слетувања во комерцијални авиони не работат толку добро, па ми треба пракса.

Ми се допаѓа малку потопување, па додадов:
PF3
UTLive

и за сценографијата:
FreeMesh
FTX Global
FTX Глобал Вектор
Отвори LC Европа, NA и SA
The Scotland, England and NorCal regions from ORBX.

Имам релативно стара платформа базирана околу Core i5-2500k quad core. Откако ја купив, јас ја надградив RAM меморијата на 16GB, инсталиравме SSD за оперативниот систем и посветен SSD за игри, и додадов GTX 1050 Ti картичка. Тоа го прави добро на мојот стар 1680 x 1050 монитор.
За едноставни цели имам TrackIR 5 и HOTAS Cougar (не-модифициран, освен за замена на садот во гасот) и педали за кормило на TMaster.

Алистер

Ве молиме Логирај се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.131 секунди