јазици

На тема-icon прашање Кои додатоци би сакале да се ажурираат?

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 614 by rikoooo

Здраво на сите,

Ја објавувам оваа порака за да дознаам кои додатоци најмногу сакате да ги ажурирате, бидејќи во моментов ги ажурирам неколку, во голема мера ќе ми помогнете да дознаете што најмногу сакате.

И, патем, ако исто така можете да ми дадете линк до ажурирана верзија (од друга веб-страница), тоа би било фантастично.

Ви благодарам на сите


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203, Jodsalz1, Меур @ овци

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 615 by Dariussssss

Во ред пред сè, некои грешки ...

A320 мегапак, продолжува да паѓа. Многу ми е нестабилно FSX, не знам зошто.
Томас Рут A330 / 340, PFD воопшто не се прикажува и STALL и overspeed ....
Емиратс флота, многу лоша FPS, ми го сруши FSX...

Можни ажурирања ...
Па, би било интересно некако да се спои A330 / 340 со TR, со A320 Mega Pack, поточно да се спои пилотската кабина која е одлична.
A380, истото, PFD не покажува и штанд и пребрз.

Ако се сетам на нешто друго, ќе го ставам тука.

Cheers

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 616 by Gh0stRider203

Dariussssss, тоа е многу лесно решение!

1) Деинсталирајте го авионот на Ербас;
2) Избриши го НИКАКО Ербасот
3) Заменете го со Боинг


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: денпик

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 617 by D115

Јас би сакал да видам Боинг 757 со квалитет VC некаде во иднина. Мислам дека 757 не успеа FSX прилично добро.
Ви благодариме,
Dan

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Меур @ овци

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 619 by Gh0stRider203

D115 напиша: Би сакал да видам Боинг 757 со квалитет VC некаде во иднина. Мислам дека 757 не успеа FSX прилично добро.
Ви благодариме,
Dan


Ако сте подготвени да потрошите $, Квалитетот Крилја 757 е прилично пристојно :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 649 by julian1245

За некои од авионите се направи мотори се вртат, бидејќи тоа само изгледа толку лошо кога не се вртат # реализам
благодарение

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 669 by Macca22au

Како што многумина се ажурирани P3D4 што е можно, а VCs апсолутно.

Но, ажурирајте го v4 на A320 и B737-800 штом авторот ќе биде задоволен ......

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 671 by Jakedertree

Би сакал подобар VC за Airbus A400M. Исто така, ако авторот може да обезбеди некои инструкции за да се направи помалку од полна рака на теренот, тоа би било одлично. Таа бега ТРЕБА, и не можам (и не знам) да најдам начин да ги смирам моторите за време на такси.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 673 by sergiozaki

Боинг 777 pls за P3D v3 / v4
Комплетна работна VC панел plss ...

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 674 by sergiozaki

На A380 P3D v3 / v4
Панели мерачи, вистински VC на 380
благодарение

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.268 секунди
јазици