јазици

На тема-icon прашање Ограничено на преземање 1 истовремено

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 679 by шлемови

Обидувајќи се да започнам со второ преземање, добивам порака за да ме потсетам дека сум ограничен на преземање датотеки 2 истовремено (користам бесплатен менаџер за преземање, инициран преку Firefox 31). Го рестартирав Firefox и се уверив дека нема преземање на преземање, но истото се случи повторно, не се дозволува второ паралелно преземање. Може ли тоа затоа што првото преземање користи веќе 2 конекции? Благодарен за секој совет ...

Ве молиме Логирај се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 680 by rikoooo

Здраво,

Да, слободен менаџер за преземање користете повеќе врски за вашата IP адреса, така што брои повеќе од едно преземање.

Се надевам дека тоа ви помага

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.243 секунди