јазици

На тема-icon прашање 737 Classic мулти пакет проблем

Повеќе
Пред 2 години 2 недели - Пред 2 години 2 недели # 826 by deckerb

Сакајте го овој пакет, особено реалните звуци, зајакнатото осветлување на кокпит и друго.
Се чини дека се појави проблем со тоа одеднаш скокајќи скоро застоена позиција во искачувањето. Исто така, навлегувањето на ролна за полетување е болно бавно за забрзување, со или без автоматско влечење. Имајте тешко време да стигнете до дури и 140 на ролната за полетување. Судејќи според некои коментари на страницата за преземање, јас не сум единствениот со овој проблем.
Секоја информација за поправање или за решавање на решението ќе биде прифатена.

Последно уредување: 2 години 2 години пред deckerb. Причина: Промашени зборови

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 недели # 827 by xHobbit420x

Гугл и преземете го пакетот живи 164 за стандардниот 737.
решен проблем

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 недели # 828 by deckerb

Благодарам, но не и навистина. Стандардниот 737 ги нема одличните додатоци што ги прави овој пакет.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 недели # 829 by клупи

се обидоа да поставите трим јазиче е поставено на 1.7-1.8 степени што треба да го поправат аголот на ненадејно подигнување.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци - 1 година 9 месеци # 939 by DRCW

Ова е втор пат кога прочитав за овој проблем, се чини дека она што не е проблем за 737-800 е проблем со постарата генерација на овој модел. Навистина е лесно да се поправи ... Оди на CFG датотека за авионот и движете се надолу кон делот [Мотор] побарајте ја линијата Static_Thrust = Променете го рејтингот на нафрлање нагоре 4000 Пример Ако се прочита Static_Thrust = 22980 Додадете ѓубре 4000 фунти, така што ќе се прочита Static_Thrust = 26980 потоа зачувај. Мислам дека ќе најдете дека работи добро.

Последно уредување: 1 година 9 месеци од DRCW.
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: изодел

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 948 by погрешно

Каде во датотеките е CFG? Јас се обидувам да го пронајдам и не чини да го лоцирам

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци - 1 година 9 месеци # 949 by DRCW

Здраво, Добро, кликнете на иконата на вашиот Windows или стартувајте на долниот лев страна на вашиот екран, одете на компјутер, изберете диск C / програма x86, микрософт, треба да има датотека FSX, отворете го и има долг список ... изберете SimObjects, Потоа одберете авиони .... Еве каде се наоѓа вашиот авион FSX се чуваат ... пронајдете ги авионите што ги баравте на списокот .. отворете ја датотеката и во тој список е авиони cfg Ова е датотеката CFG. ако ви треба повеќе помош, дозволете ми да знам. Добро е да знаете каква верзија имате на Windows. Бидејќи никогаш не сте отвориле датотека cfg пред десен клик на неа и изберете отворено со "бележник [/ боја]"

Еве еден пример од делот што ќе го барате:

Ова го извлеков од CRJ-700

[TurbineEngineData]
fuel_flow_gain = 0.002 // Стекнат на протокот на гориво
inlet_area = 19.6 // квадратни стапала, површина на влезот на моторот на моторот
rated_N2_rpm = 29920 // RPM, номинална вредност на компресорот од втората фаза
static_thrust = 28000
afterburner_available = 0 / / / Дали може да се појави подоцна?
reverser_available = 1 / Дали може да се намести пренасочувачот?
ThrustSpecificFuelConsumption = 0.385 // Намалена потрошувачка на гориво (Jets)
AfterBurnThrustSpecificFuelConsumption = 0 // TSFC со загревање / загревање

Последно уредување: 1 година 9 месеци од DRCW.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 964 by superskullmaster

Имам пакет за надградба на перформансите што го прави сето тоа за вас. Веднаш штом ќе најдам начин да го подигнам, јас ќе.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.278 секунди
јазици